تعیین هویت

تعیین هویت

آزمایش پدر فرزندی ، آزمایشی است که در آن رابطه پدر یا مادر و فرزندان مورد بررسی قرار می‌گیرد.همچنین از طریق آزمایش تعیین هویت، روابط خویشاوندی یا نسبی افراد با یکدیگر مانند خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، عمه ، پسر عمو و… امکان پذیر است.

آزمایش پدر فرزندی چیست؟

آزمایش پدر فرزندی چه کاربردهایی دارد؟

آزمایش تعیین هویت یا پدر- فرزندی :

تعیین هویت ، آزمایشی است که معمولابرای تأیید رابطه والد- فرزندی صورت می گیرد. به آزمایش تعیین هویت، آزمایش‎ Paternity ‎نیز ‏گفته می‌شود. این آزمایش به عنوان دقیق‌ترین  روش تشخیصی رابطه پدر و فرزندی  مورد استفاده قرار می گیرد و دارای دقت ‌‏%99.9 می باشد.

در این آزمایش نمونه ‏DNA‏ پدر یا مادر  با نمونه فرزند مقایسه می‌شود. در صورتی که فرزند هنوز به ‏دنیا نیامده باشد، لازم است از جنین نمونه‌گیری شود و مقایسه نمونه والد با نمونه جنینی انجام گیرد. ‏.

کاربردهای آزمایش تعیین هویت یا پدر- فرزندی :

عموم مردم این تفکر غلط را دارند که از آزمایش پدر فرزندی فقط برای مشخص نمودن رابطه والدین با فرزندان استفاده می‌شود، در صورتی که این مورد فقط یکی از کاربردهای این آزمایش محسوب می‌شود که علاوه بر آن، کاربرد های زیر را نیز می توان به عنوان موارد استفاده این تست نام برد:

  • تعیین هویت جنین
  • اثبات روابط عموزادگی
  • کاربرد در امور جنایی مثل قتل یا تجاوزات جنسی
  • بررسی همسان بودن دوقلوها
  • پیدا کردن خانواده‌های اجساد گمشده یا سربازان مفقود الاثر
  • اثبات جابه‌جایی نوزاد پس از تولد
  • تعیین شباهت به واسطه نسبت‌های خونی میان فرد با پدر، پدربزرگ و اقوام پدری
  • بررسی نمونه‌های جمع آوری شده از صحنه‌های جرم
  • تشخیص هویت اجساد از روی آثار باقیمانده از بدن در حوادثی نظیر سیل و زلزله، آتش سوزی، ‏سوانح هوایی، تصادفات، جنگ‌ها و…‏
  • جست‌وجوی اعضای گمشده خانواده ‏

آزمایش پدر فرزندی در گذشته با استفاده از روش‌هایی مانند تعیین گروه خونی، آنالیز آنزیم‌ها، پروتئین‌ها و آنتی‌ژن لوکوسیت انسانی (HLA) انجام می‌گرفت اما امروزه، بررسی DNA کروموزومی، استاندارترین روش برای این کار می‌باشد.

آزمایش پدر فرزندی چگونه صورت می‌گیرد :

بهترین روش برای آزمایش پدر فرزندی بعد از تولد، استفاده از نمونه خون محیطی می باشد اما می توان با استفاده از نمونه های مختلف ، مانند بزاق ، بوکال اسمیر ، قطره خون از نوک انگشت بر روی کاغذ مخصوص نمونه گیری ، ریشه مو و یا نمونه های از جنین مانند مایع آمنیون ، پرز های کوریونی (CVS ) ،  ,و یا نمونه جنین سقط شده مورد بررسی قرار گیرد.

آزمایش تعیین هویت در مازندران :

بررسی ژنتیکی بسیاری از بیماری ها مانند ، سندرم لش نیهان ، ویلسون ، نیمن پیک ، سندرم گیلبرت و …. از جمله تعیین هویت و تعیین جنسیت در آزمایشگاه نوین ژنتیک در استان مازندران قابل انجام است . آزمایشگاه نوین ژنتیک به عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در استان های شمالی کشور و با کادری مجرب و کار آزموده و با استفاده از بروز ترین تکنیک های تشخیصی و دستگاه های روز دنیا آماده ارائه خدمات مشاوره و تست های تشخیصی بیماری های ژنتیکی به هموطنان عزیزمان میباشد.

مقدار خون مورد نیاز :

مقدار خون مورد نیاز برای آزمایش  تعیین هویت حدود سه  تا پنج سی سی  می باشد

مدت زمان جوابدهی درآزمایش تعیین هویت :

آزمایش تعیین هویت پس از حدود دو هفنه آماده می شود و این آزمایش نیازی به ناشتایی ندارد و در هر ساعت از روز قابل انجام می باشد

مدارک موردنیاز آزمایش تعیین هویت :

شناسنامه ی افرادی که مورد بررسی قرار می گیرند به همراه عکس سه در چهار

واتس آپ : 09911027094

اینستا : novin_genetic_laboratory

آدرس : مازندران ، ساری ، بلوار فرح آباد ، کوچه فرح آباد چهار ، جنب قنادی پاسارگاد


Warning: Attempt to read property "post_date" on int in /home/amirsamp/public_html/wp-content/plugins/wp-parsidate/includes/fixes-dates.php on line 51

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا