تعیین جنسیت

تعیین جنسیت

امروزه بسیاری از خانواده ها تمایل دارند که در سریعترین زمان ممکن از جنسیت جنین خود آگاه شوند. اساس این آزمایش وجود سلول های جنینی در گردش خون مادر است. بخش هایی از DNA سلول های جنین وارد گردش خون مادر آزاد می شود و تا چند ساعت در خون مادر باقی می ماند و قابل اندازه گیری و بررسی می باشد. این روش بدون هیچگونه عوارض جانبی برای مادران باردار می باشد چون تنها نیاز به گرفتن چند سی سی (8 تا 10 سی سی ) خون محیطی از مادر بوده لذا برای جنین کاملا بی خطر می باشد.

زمان انجام تست تعیین جنسیت و دقت آن :

بدلیل پایین بودن میزان DNA آزاد جنین در خون مادر تا قبل از هفته نهم بارداری، بهتر است تا تست تعیین جنسیت از هفته 9 بارداری به بعد انجام پذیرد. مطالعه بر اساس بررسی ژن های اختصاصی بر روی کروموزوم Y صورت می گیرد که تنها در جنین پسر یافت می گردد، لذا در صورت مثبت بودن این تست، جنین پسر و در صورت منفی بودن نتیجه آن، جنین دختر خواهد بود. معمولا دقت این روش در حدود 97 تا 98 درصد می باشد.

آزمایش تعیین جنسیت در مازندران :

بسیاری از آزمایشات ژنتیکی مانند آمنیوسنتز ، QF PCR ، سل فری DNA ، کاریوتیپ ، پنل لوسمی ، هول اگزوم ، تالاسمی آلفا ، تالاسمی بتا ، سندرم ایکس شکننده ، تعیین هویت و… از جمله تعیین جنسیت در آزمایشگاه نوین ژنتیک در استان مازندران قابل انجام است . آزمایشگاه نوین ژنتیک به عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی ژنتیک در استان های شمالی کشور و با کادری مجرب و کار آزموده و با استفاده از بروز ترین تکنیک های تشخیصی و دستگاه های روز دنیا آماده ارائه خدمات مشاوره و تست های تشخیصی بیماری های ژنتیکی به هموطنان عزیزمان میباشد.

مقدار خون مورد نیاز :

مقدار خون مورد نیاز برای آزمایش تعیین جنسیت حدود ده سی سی می باشد . و این آزمایش نیازی به ناشتایی ندارد و در هر ساعتی از روز قابل انجام است. ( بهترین زمان صبح) .

مدت زمان جوابدهی آزمایش تعیین جنسیت در آزمایشگاه نوین ژنتیک :

تست تعیین جنسیت معمولا بین هفت تا ده روز زمان می برد .

واتس آپ : 09911027094

اینستا : novin_genetic_laboratory

آدرس : مازندران ، ساری ، بلوار فرح آباد ، کوچه فرح آباد چهار ، جنب قنادی پاسارگاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا